“Sandık Kokusu”nun Deniz’i Sarp Kaan Altınçapa

“Sandık Kokusu”nun Deniz’i Sarp Kaan Altınçapa

Bebekliğinden bu yana reklam ve diziler için kamera karşısına geçen, “Sandık Kokusu”nun Deniz’i Sarp Kaan Altınçapa; oyunculuk hakkındaki duygularını ve 23 Nisan mesajını MAG Okurlarıyla paylaşıyor. Sandık Kokusu dizisindeki karakterin Kuzey ile oldukça dikkat çekiyorsun. Peki rolüne nasıl hazırlanıyorsun? Artık adım Kuzey değil. Dizide kaybolurken Kuzey’dim, şimdi Deniz oldum… Senaryo bize ulaştığı zaman annem, hangi sahnelerde

Bebekliğinden bu yana reklam ve diziler için kamera karşısına geçen, “Sandık Kokusu”nun Deniz’i Sarp Kaan Altınçapa; oyunculuk hakkındaki duygularını ve 23 Nisan mesajını MAG Okurlarıyla paylaşıyor.

Sandık Kokusu dizisindeki karakterin Kuzey ile oldukça dikkat çekiyorsun. Peki rolüne nasıl hazırlanıyorsun?

Artık adım Kuzey değil. Dizide kaybolurken Kuzey’dim, şimdi Deniz oldum… Senaryo bize ulaştığı zaman annem, hangi sahnelerde oynayacaksam onları bana senaryodan okuyor ve anlatıyor. O okurken ben hem gözümde sahneyi canlandırıyorum hem de diyeceklerimi tekrar ediyorum. O anları yaşamaya çalışıyorum. Sonra karavanda oyuncu koçum Hüseyin abim ile prova yapıyoruz. Sahneye geçince de o sahnede hangi oyuncular varsa, onlarla toplu bir prova daha yapıp kayda giriyoruz. 

Sence oyunculuk nasıl bir duygu? Neler hissediyorsun? 

Oyunculuk çok güzel bir duygu. Dizide rolümü oynarken mutlu hissediyorum. Biraz da heyecanlanıyorum. Evimde oyuncaklarla oynarken hayal kurarak oynamayı çok seviyorum. Oyunculuk yaparken de sette hayal kuruyorum, çünkü Deniz’in yaşadığı çoğu şeyi ben hiç yaşamadım. Hayal kurduğum zaman daha güzel oynuyorum.

Oynamayı çok istediğin bir rol ya da karakter var mı? 

Çağatay Ulusoy ile birlikte bir dizide oynamak çok isterdim, çünkü annem bana hamile iken “İçerde” dizisini çok izlermiş. Çağatay abinin canlandırdığı karakterden benim ismimi seçmiş ailem. 

Sektörde en çok kiminle çalışırken keyif aldın? 

Hepsi ile oynamayı çok seviyorum ama en çok Özge ablam ile! Beni çok güldürüyor, bana hep şakalar yapıyor. 

İlerisi için kendine hangi kariyer hedefini seçtin? Oyunculuğa devam mı etmek istiyorsun yoksa aklında bir başka meslek mı var? 

Bebekliğimden beri reklam ve dizilerde rol alıyorum; ama daha yeni yeni sevmeye başladım. Sette değilken sette olmayı çok özlüyorum artık. Eğitim yaşıma gelince, oyunculuk eğitimi almak çok istiyorum ve de daha iyi bir oyuncu olmak istiyorum.

Peki, biraz da hobilerinden bahseder misin? 

Taekwondo kursuna gidiyorum. Yüzmeye de gidiyordum ama set yoğunluğundan ona ara verdik. Arkadaşlarımla tabletimden birbirimize bağlanıp Roblox oymayı çok seviyorum. Satranç ve kutu oyunları oynamaya da bayılırım. Fırsat buldukça arkadaşlarımın evlerine gidip birlikte oyun oynuyoruz. En sevdiğimiz oyun ise “oyunculuk” oyunu. 

Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın öneminden biraz bahseder misin? Bu kutlu gün senin için ne anlam ifade ediyor?

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün biz çocuklara armağan ettiği ve dünyada çocukların olan tek bayram. Bizler için bir sürü eğlence, kutlama düzenlendiği için 23 Nisan’da çok mutlu oluyorum ve çok eğleniyorum. 

23 Nisan’ı nasıl kutlamak istersin? 

En yakın arkadaşlarımla evde oyun oynayarak ve sahildeki havai fişek gösterilerini izleyerek kutlamak isterim.

Tüm dünya çocuklarına vermek istediğin bir mesaj var mı? 

Çok çalışkan olsunlar.  Yaptıkları ne olursa olsun; spor, ders, hobi, her zaman en iyisini yapmaya çabalasınlar ve büyüklerine, çevreye, diğer canlılara saygılı ve sevgi dolu olsunlar.

Pembe Pudra
ADMINISTRATOR
Profil

Diğer Yazılarımız

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked with *