Hamilelikte Kilo Alımı

Hamilelikte Kilo Alımı

Ne kadar kilolu olursanız olun, hamilelik döneminde diyet yapmayı düşünmeyin. Şeker ve yağ içeriği düşük olan besinlerle öğünlerinizi düzenleyin. Günde 3 öğün yerine 6 defa küçük öğünler hazırlamak sizin içi daha iyidir. Gebelikte Önerilen Kilo Alımı Kilo alma miktarı (kg) Durumunuz Normalden düşük kilolu 12-18 Normal kilolu 11-15 Normalden fazla kilolu 6,5-11 Çok fazla kilolu

Ne kadar kilolu olursanız olun, hamilelik döneminde diyet yapmayı düşünmeyin. Şeker ve yağ içeriği düşük olan besinlerle öğünlerinizi düzenleyin. Günde 3 öğün yerine 6 defa küçük öğünler hazırlamak sizin içi daha iyidir.

Gebelikte Önerilen Kilo Alımı Kilo alma miktarı (kg)

Durumunuz

Normalden düşük kilolu 12-18

Normal kilolu 11-15

Normalden fazla kilolu 6,5-11

Çok fazla kilolu (obez) 6,5

ikiz gebeliği olanlar 15-20

Vitamin ve Mineral Desteği

Dengeli besleniyor ve bol taze gıda alıyor iseniz, vitamin ve mineral desteği ihtiyacınız olmayacaktır. Vitamin ve mineralleri günlük besinlerinizden temin etmeye çalışın. Hiçbir hap iyi bir diyetin yerini tutamaz. Beden için en iyi vitamin ve mineral desteği taze besinlerdir. Ancak kansızlık gibi bazı özel durumlarda doktorunuz vitamin desteği verebilir. Vitamin ve mineraller, yüksek dozda alındıklarında bedende ilaç etkisi yaparlar. Bunun için vitamin ve mineral desteğini doktorunuzun gözetiminde ve önerilen miktarda almalısınız.

Pembe Pudra
ADMINISTRATOR
Profil

Diğer Yazılarımız