Hırıltı Dedektörü

Hırıltı Dedektörü

Ülkemizde her 10 çocuktan 1’inin astım hastalığı ile mücadele ettiği biliniyor. Soğuk kış ayları, astım ve solunum problemleri olan çocuklar için daha da zorlayıcı olurken, solunum zorluklarına ya da ataklara yol açabiliyor. Omron’un yeni cihazı WheezeScan Hırıltı Dedektörü çocuklardaki hırıltıyı kolayca belirleyerek onlara daha rahat nefes alabilmeleri için yardımcı oluyor. Kış mevsimi soğuklarla birlikte hastalıkları

Ülkemizde her 10 çocuktan 1’inin astım hastalığı ile mücadele ettiği biliniyor. Soğuk kış ayları, astım ve solunum problemleri olan çocuklar için daha da zorlayıcı olurken, solunum zorluklarına ya da ataklara yol açabiliyor. Omron’un yeni cihazı WheezeScan Hırıltı Dedektörü çocuklardaki hırıltıyı kolayca belirleyerek onlara daha rahat nefes alabilmeleri için yardımcı oluyor.

Kış mevsimi soğuklarla birlikte hastalıkları da getiriyor. Astımı olan çocukların şikayetlerinin artmasına neden oluyor. Astımı kontrol altında tutmak için ev tozu, polen, sigara dumanı, nem ve küf gibi zararlı çevresel faktörlerden kaçınmak, aynı zamanda doktorunuzun önerdiği ilaç ve tedaviye sadık kalmak en önemli etkenlerin başında geliyor. Omron’un tedaviyi desteklemek amacıyla geliştirdiği WheezeScan Hırıltı Dedektörü astım belirtileri gösteren çocuklarda hırıltıyı saptayarak ebeveynlere büyük bir kolaylık sunuyor. 

Bu cihaz, 30 saniyeden daha kısa bir sürede özellikle kendini ifade etmekte zorlanan 7 yaş altı çocuklarda hırıltı varlığını belirleyebiliyor. WheezeScan ile ölçüm yapılırken ebeveynlerin yalnızca çocuğunun ağlamadığına, konuşmadığına ve burun tıkanıklığı olmadığına dikkat etmesi yeterli oluyor. 

Yüksek hassasiyetli mikrofonu ile ebeveynlerin algılayamayacağı sesleri toplayıp, gelişmiş bir gürültü azaltma sistemini kullanarak ve algoritma tabanlı analizlerle hırıltıyı tespit eden Omron WheezeScan, taşınabilir yapısıyla da seyahatlerde ya da çocuklarının kreş veya anaokul çantalarında kolayca taşınabiliyor. 

Astım tedavisine destek olan ve hastane yatış oranını düşürmeyi hedefleyen Omron WheezeScan, aynı zamanda ücretsiz bir uygulama ile astım tetikleyicilerinin takibini kolaylaştırıyor.  Berlin’deki Charité Üniversitesi Pediatrik Solunum ve İmmünoloji Anabilim Dalı’nın okul öncesi çocuklar üzerinde yürüttüğü çalışma, WheezeScan Hırıltı Dedektörü’nü kullanan ebeveynlerin %79’unun cihazı kolay kullanılabilir bulduğunu ve diğer ailelere tavsiye ettiğini ortaya koyuyor.

Pembe Pudra
ADMINISTRATOR
Profil

Diğer Yazılarımız

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked with *