Tırnaklarınız için organik çözümler

Tırnaklarınız için organik çözümler

Tırnaklarımız her ne kadar sağlam gözükse de dış etkenlere en çok maruz kalan önemli organlarımızdan biridir. Onun içinde daima dikkat gerektiren ve özen isteyen bir bakım uygulanmasına dikkat edilmesi gerekir. Tırnaklarımızda meydana gelen kırılma ve üst tabakasının soyulması düzelmediği takdirde başka tırnak sorunlarına da neden olabilir. Önemli bir sorun olan tırnaklarımızın kırılması ya da üstü

Tırnaklarımız her ne kadar sağlam gözükse de dış etkenlere en çok maruz kalan önemli organlarımızdan biridir. Onun içinde daima dikkat gerektiren ve özen isteyen bir bakım uygulanmasına dikkat edilmesi gerekir.

Tırnaklarımızda meydana gelen kırılma ve üst tabakasının soyulması düzelmediği takdirde başka tırnak sorunlarına da neden olabilir. Önemli bir sorun olan tırnaklarımızın kırılması ya da üstü tabakasının soyulmasının birçok sebebi var. Mevsim değişikliği, yediğimiz besinlerin vitaminlerinin yetersiz olması, tırnağımıza sürdüğümüz kimyasal malzemeler gibi birçok neden sayabiliriz.

Tırnakların kırılmasını ya da soyulmasını önlemek için

İlk önce yapılması gerekenler den biri de yemek yeme düzenini gözden geçirmektir. Yediğimiz besinlerin vitaminlerinin ve minerallerinin yiyecekler olmasına dikkat etmeliyiz. Bu yüzden biotin yani H vitamini olan besinleri biraz daha fazla tercih etmeliyiz.

Biotin yani H vitaminini aslında sadede tırnaklarınız için değil saçlarınızın sağlığı içinde oldukça faydalı bir vitamin. Bu vitamini pek çok besinden almak mümkün.

Yumurta, fındık, süt, fesleğen, badem, mercimek, maydanoz, yeşilbiber, siyah çay, bezelye, barbunya, kabak çekirdeği, pirinç, susam, uskumru balığı, nohut, köri, arpa, mısır gibi pek çok yiyecekten biyotin yani H vitaminini almak mümkün.

Tırnaklarınızı güçlendirmek ve kuvvetlendirmek için

Llimon suyunu, tırnaklarınıza ve kenar derilerine uygulayın. Badem yağını ise tırnaklarınıza masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Biyotinli ve H vitamini yiyeceklerin daha tüketmeyi unutmayın.

Pembe Pudra
ADMINISTRATOR
Profil

Diğer Yazılarımız