Saç stiliniz yaşınıza uygun mu

Saç stiliniz yaşınıza uygun mu

Yaşınıza uygun olmayan saç kesimleri kötü görünmenize sebep olabilir. Yüzünüze ve yaşınıza uygun saç stiliyle olduğunuzdan genç gözükürken yanlış saç stili ile yaşlı görünebilirsiniz. Böyle bi deneyim yaşamak istemiyorsanız yaşınız için uygun olan modelleri tercih etmeniz gerekir. Peki nedir onlar? İşte saç kesiminiz de size yardımcı olacak tüyolar… 20’li yaşlardakiler için saç modeli 20’li yaşlardaki

Yaşınıza uygun olmayan saç kesimleri kötü görünmenize sebep olabilir. Yüzünüze ve yaşınıza uygun saç stiliyle olduğunuzdan genç gözükürken yanlış saç stili ile yaşlı görünebilirsiniz. Böyle bi deneyim yaşamak istemiyorsanız yaşınız için uygun olan modelleri tercih etmeniz gerekir. Peki nedir onlar? İşte saç kesiminiz de size yardımcı olacak tüyolar…

20’li yaşlardakiler için saç modeli

20’li yaşlardaki kadınlar çok sık stil denemeleri yaparlar. Stillerini bulmak için saçlarıyla eğlenirler. Bu yaşta unutulmaz saç stilleri yapılır. Saç stilistleri çok uç modelleri önermiyor ancak maceracıysanız bu yaşlar çok uygun! Saç şeklinizi neden sevdiğiniz veya sevmediğinizi açıklamak zorunda kalmazsınız. Eğer uzun saçlı bir gençseniz, kısaltmak için harika bir zaman olabilir. Uzun ya da kısa modelleri, çok açık veya çok koyu boyaları özgüvenle kullanabilirsiniz.

30’lu yaşlardakiler için saç modeli

30’lu yaşlardaki kadınlar anneleri gibi kariyerlerini oluşturmaya veya güçlendirmeye çalışır. 30’lu yaşlarda kendini kanıtlamaya çalıştığı bir yerlerde ve çok ciddi olur. Klasik kesimler, işte, evde, akşam yemeğinde çok yönlü kullanılabildiği için çok tercih edilir. Çoğu kişi ev, araba seçiminde kişisel yaşamındaki duruma uygun hareket eder. Aynı şey saçlar için de geçerlidir. Eğer birliktelik anlayışından bakıyorsanız, o zaman parlak ve düzgün kesimleri tercih edebilirsiniz. Çocuğunuzun stilinde kestirmekten kaçının ve daha şık bir görünüş sağlayan modelleri seçin.

40’lı yaşlardakiler için saç modeli

Kadınlar 40’lı yaşlarında olgunlaşma dönemlerine girerler. Aynaya baktıklarında hoşlandıkları ve hoşlanmadıkları bir sürü şeye sahip olurlar. Ne yazık ki kusurlarını önemseyen çoğu kadınlar güzel yönlerini farkedemez. Aslında her ikisini farkedererek, kusurlarını gidermeye çalışmaları en doğrusudur. Bu nedenle çok uç kesimlerden ve değişimlerden uzak durun. Çok çok kısa, uzun kesim, açık veya koyu renkleri de denemeyin. Yüzü daha uzun ve asık gösteren uzun saçlar yerine, kısa kestirin. Saçların kat verilerek kesilmesi de, yüzü ön plana çıkartır.

50’li yaşlardakiler için saç modeli

50’li yaşlarındaki kadınlar çok daha olgunlaşmıştır ve kanıtlamak zorunda oldukları hiçbirşey yoktur. Kadın yaşamında bir noktaya gelmişlerdir. Zamanlarının çoğunu başkalarını mutlu etmeye çalışmakla geçirdiklerini farketmişler ve özgürlük istemektedirler. Edindikleri tüm deneyimlerinden yola çıkarak bugününü kutlamak isterler. Bu nedenle kadın olmanın gücünü yeniden keşfederek, kendinden emin ve güzel görünmek ister. Çok uç stiller yerine, içinize sinen daha yumuşak şekil, boya ve stiller deneyin.

Pembe Pudra
ADMINISTRATOR
Profil

Diğer Yazılarımız