Işıltılı Rabanne H&M

Işıltılı Rabanne H&M

H&M, büyük beğeni toplayan tasarımcı işbirliği serisine, ışıltılı ve yüksek enerjili bir koleksiyon daha eklemek için Rabanne ile bir araya geliyor. Radikal tasarımları yenilikçi ve özel işçilikle birleştiren bu göz alıcı koleksiyon, Rabanne markasının kurucusu Paco Rabanne’ın fütüristik koleksiyonlarından ilham alıyor. Koleksiyon, 2013’ten bu yana Rabanne’ın kreatif direktörlüğünü üstlenen Julien Dossena tarafından, ikonlaşmış parçaların güncel

H&M, büyük beğeni toplayan tasarımcı işbirliği serisine, ışıltılı ve yüksek enerjili bir koleksiyon daha eklemek için Rabanne ile bir araya geliyor. Radikal tasarımları yenilikçi ve özel işçilikle birleştiren bu göz alıcı koleksiyon, Rabanne markasının kurucusu Paco Rabanne’ın fütüristik koleksiyonlarından ilham alıyor. Koleksiyon, 2013’ten bu yana Rabanne’ın kreatif direktörlüğünü üstlenen Julien Dossena tarafından, ikonlaşmış parçaların güncel esintilerle birleştirilmesi ile yeniden yorumlanıyor. Metal, kalıplanmış özel maddeler ve kâğıtları kullanarak, eşsiz terziliğiyle yarattığı koleksiyonları ile sınırları aşan Paco Rabanne, 1960’larda ikonik hale gelen eşsiz metalik örgü elbiseleriyle moda’da gösteriş algısını elleriyle yazdı. Günümüzde Rabanne, H&M için hazırladığı bu özel koleksiyon ile çağdaş ve retro esintili olan marka stilini yeni bir boyuta taşıyor. 

1970’li yılların havuz partilerinin çekici havasını yansıtan koleksiyon, ışıltılı disk-o-rama elbiseler, dar katlanmış örgüler ve kokteyller için uygun olan lüks günlük kıyafetlerden oluşuyor. Rabanne’ın göz alıcı mirasından ilham alan Parisli modaevinin kreatif direktörü Julien Dossena, geçmiş tasarımlarda kullanılan metalik örgüler, disko havasını yansıtan aynalı ve payetli keskin terzilik içeren parçalar ile birbirinden eğlenceli aksesuarları Rabanne H&M koleksiyonu’nda birleştiriyor. Koleksiyon’da kadın giyim, erkek giyim, ayakkabı ve aksesuarların yanı sıra ev dekorasyonu kapsülü ile de, yüksek moda çizgisini tamamlıyor. Bu eşsiz koleksiyon 9 Kasım 2023 tarihinde, H&M İstinye Park mağazası ve hm.com’da online olarak satışa sunulacak.

“Kurucu Paco Rabanne, Paris modasını Uzay Çağı modernizmi ile sarmasıyla ünlü olan bir metal tasarım ustasıydı. Julien de aynı vizyonla, ikonik markayı zekice yeniden canlandırarak, ona taze bir enerji aşıladı. Böylesine heyecan verici, etiketini görmeden anında tanınabilen Rabanne tasarımlarını bu dinamik koleksiyonla müşterilerimize sunabilmek gerçekten büyük bir mutluluk” diyor H&M kreatif danışmanı Ann-Sofie Johansson. 

KOLEKSİYON PARÇALARI  

Birbirinden şık parçalar, şatafatlı süslemelerle hareketlendirilerek tüm ilgi odağını adeta üstüne çekiyor. Kadın koleksiyonu’nda mor, gümüş ve altının zengin görünümlerinden oluşan ışıltılı üstler, pullarla süslü maksi etekler ve ikonlaşmış metalik örgüden oluşan takım ve elbisenin olağanüstü yorumları hakim. Romantik, elmas görünümü ile süslenmiş cesur elbiseler, leopar desenli jarse elbise ve eşsiz bir terzilik ile hazırlanmış olan siyah şifon elbise ile de, ilgi odağı olma yarışı net bir şekilde sürüyor. Cesur geometrik desenli, jakarlı örme elbise koleksiyona canlılık katarken, işlemeli, üniformalardan ilham alan ceket takım, film yıldızlarına uygun parlak bir paltonun yanında koleksiyona glam-rock dokunuşu getiriyor. 

Erkek koleksiyonu’nda yer alan parlak gümüş takım elbise, payetten oluşan balıkçı yaka kazak, metalik örgü’den tasarlanmış yelek, leopar desenli gömlek ve payetli külot ürünleri ile gösterişi net olarak yansıtıyor. Ayrıca, iş birliği ruhuna uygun retro eşofmanlar ve günlük tişörtler de koleksiyona güncel bir hava katıyor.

Aksesuarlar şatafatın çok daha fazlasını sunuyor. Rabanne’ın ikonik çantalarının çağdaş yorumları ve elmas ile süslenmiş mini metalik örgülerin pullarla kaplı olduğu omuz çantaları dikkatleri üzerine çekmeyi garantiliyor. Takılar arasında parıltılı görünüme sahip; gümüş ve altın karışımlı olan metalik örgü küpeler, özel payet tasarımlı kolyeler ve baş aksesuarları modayı adeta yeni boyutlara taşıyor. Batı tarzı kovboy botları ve logolarla süslenmiş pullu havuz terlikleri de aksesuarlara farklı bir dokunuş kazandırıyor.

“Bu koleksiyona kapsayıcı ve içgüdüsel bir eğlence vizyonu yaratma arzusuyla yaklaştım. Zincirler ve payetli parçalar ile Rabanne’ın eğlenceli yönünü ortaya çıkararak, tasarımları 70’lerin eşsiz terziliği ve gündelik kıyafet kombinasyonları ile dengeledim. Radikal tasarım ve yenilikçi malzemeler söz konusu olduğunda Paco Rabanne bir dahiydi; ben de tasarımlarımızı daha erişilebilir ve aynı zamanda sürdürülebilirliğin sınırlarını zorlayan bu özel koleksiyonla bu felsefeyi daha da ileriye taşımaktan heyecan ve gurur duyuyorum” diyor Rabanne’ın kreatif direktörü Julien Dossena.

KOLEKSİYON MATERYALLERİ

Koleksiyonda, hakiki deri, yün ve tiftik materyalleri aksesuarlarda, dış giyimde, takım elbiselerde ve trikolarda bolca yer alıyor. Ayrıca, kurucu Paco Rabanne’ın göserişe olan ilgisinin doğal bir devamı olarak, ikonlaşmış metalik örgü parçalar, H&M ve Rabanne için aylarca süren geliştirme çalışmalarının bir sonucu olarak, geri dönüştürülmüş geleneksel metal karışımı içeren özel bir maddelerden yapıldı. Süslemeli parçalarda ise geri dönüştürülmüş polietilen tereftalat (PET) payetler ve geri dönüştürülmüş cam rhinestones kullanıldı. 

H&M EV PARÇALARI 

Kurucu Paco Rabanne’ın eşsiz arşivinden ipuçları alan özel koleksiyon, iç mekan ev eşyalarına kadar uzanıyor. İskambil kağıdı ve zar gibi eğlenceli aksesuarlar, parlak kokteyl masaları ve Uzay Çağı’ndan esinlenilmiş metalik zincir perdenin yanı sıra, Rabanne logosu’nun yer aldığı bir halı bulunuyor.

H&M Tasarımcı İşbirlikleri Hakkında  H&M, Kasım 2004’te Karl Lagerfeld ile yaptığı ortaklık ile tasarımcı işbirliği serisini başlatarak, moda işbirliği alanında bir öncü oldu. O zamandan bu yana Versace, Comme des Garçons, Balmain, Maison Margiela, Stella McCartney ve son olarak Mugler gibi sektörün büyük isimleri ile yüksek modayı daha erişilebilir hale getiren özel koleksiyonlar sunmak için ortaklık kurdu.

Pembe Pudra
ADMINISTRATOR
Profil

Diğer Yazılarımız

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked with *