Sıkı Kalçalar İçin Altın Öneriler

Sıkı Kalçalar İçin Altın Öneriler

Teknoloji her geçen gün gelişiyor. Bilgisayarlar, hayatımızı kolaylaştıran teknolojik aletler derken gün içerisinde belki daha az yoruluyoruz fakat, daha az hareket eden kişilere dönüşüyoruz.  Bunun üzerine sağlıksız ve hazır gıdalarla beslenme de eklenince ister istemez, alışkanlıklarımız değişiyor.  Peki, bu düzene meydan okumak sağlıklı ve estetik görünen bir vücuda sahip olmak için neler yapabiliriz?  Bugünkü konumuz kalçalar..  İşte güzel

Teknoloji her geçen gün gelişiyor. Bilgisayarlar, hayatımızı kolaylaştıran teknolojik aletler derken gün içerisinde belki daha az yoruluyoruz fakat, daha az hareket eden kişilere dönüşüyoruz. 

Bunun üzerine sağlıksız ve hazır gıdalarla beslenme de eklenince ister istemez, alışkanlıklarımız değişiyor. 

Peki, bu düzene meydan okumak sağlıklı ve estetik görünen bir vücuda sahip olmak için neler yapabiliriz? 

Bugünkü konumuz kalçalar.. 

İşte güzel ve seksi görünen kalçalara sahip olmak için yapmanız gerekenler…

Fazla oturmayın!

Hareketsiz yaşam tüm vücudumuzu olduğu kadar kalçalarımızı da etkiliyor; büyüyorlar, şekilleri değişiyor… Sonuçta insan vücudu saatler boyunca bilgisayar karşısında oturmak için dizayn edilmedi. üstelik bu konudaki iddialar bilimsel olarak da kanıtlandı. Yatalak ve tekerlekli sandalyeye mahkum hastaların vücut deformasyonlarını bilgisayarlı tarama cihazlarıyla inceleyen İsrailli doktorlar, bu tür hastaların kalça kaslarının hareket yetersizliğinden dolayı iki haftada gevşediğini tespit etti. Sadece bir ay sonra kalçalardaki yağ hücresi sayısının yüzde 50 arttığı gözlemlendi. Gerçek bu kadar acı! Ne kadar oturur, hareketsiz bir yaşam sürersek onları o kadar büyütüyoruz. Bu nedenle uzun çalışma saatlerinde küçük molalar verip tüm vücudunuzu harekete geçirin. Telefon açmak yerine arkadaşınızın masasına yürüyün, yemeğe yürüyerek gidin….

Sık-bırak

Kalça kaslarınızı uyarmak için gün içerisinde aklınıza geldiğinde sıkıp gevşetin. En tembel kişiler bile bunu yapabilir.

Asansörü geçin, merdivene yönelin

Merdiven çıkıp inmek kalça kaslarını çalıştıran ve fazla efor gerektirmeyen bir yöntem. Asansör yerine merdivenlere yönelin.

Yokuşlara vurun

Doğada yapacağınız yürüyüşlerde bir yokuşa tırmanıp inmek yine kalçaları çalıştırmanıza yarar. Gezintileriniz sırasında arada geri geri yürümeyi de deneyin. Bu da yine kalçalarınızı sıkılaştırmanıza yardımcı olur.

Aceleye getirmeyin

Egzersizleri hızla yaparsanız bir an önce bitirip kurtulacağınızı düşünebilirsiniz. Ama güç egzersizlerini aceleye getirirseniz yaptığınız egzersizden maksimum sonuç alamazsınız. Doğru pozisyon ve zamanlamada kaslarınız en derinlere kadar devreye girer ve çalışır.

Esnetin

Fitness rutininiz sonunda esneme egzersizlerini yaparken hareketi 30 saniye boyunca uygulayarak kaslarınızın maksimum fayda görmesine izin verin. Esneme egzersizleri sırasında yaylanmayın; kasınızı hafif, sizi rahatsız etmeyecek bir gerginliğe ulaşıncaya kadar gerin ve durun. Bu, kaslarınızdaki tansiyonu azaltır, eklemlerin hareket gücü ile kanın akışını artırır ve egzersizin sonunda harika hissetmenizi sağlar.

Kardiyoyu unutmayın

Yağ yakımına yardımcı olan kardiyo egzersizleri, tüm vücudunuz kadar kalçalarınıza da iyi gelecek. Fitness rutininizi ara günlerde kardiyo egzersizleriyle tamamlayın.

Pembe Pudra
ADMINISTRATOR
Profil

Diğer Yazılarımız