Uzak mesafe ilişki yürütme yolları

Uzak mesafe ilişki yürütme yolları

Uzak mesafelerde ilişki yaşamak elbette pek çok zorluğu da peşinde getirir. Sanal dünya, hayatımıza yaygın biçimde girdiğinden beri, bizlerin de farklı şehirler veya ülkelerde insanlarla bir ilişkiye girme şansımız arttı. Peki, bu ilişkiler nasıl yürüyecek? Kurallar Kuralları her iki tarafın da kabul etmesi ve bu ilişkiye saygı duyması gerekir. İlk adım bu ilişkinin zor olacağını

Uzak mesafelerde ilişki yaşamak elbette pek çok zorluğu da peşinde getirir. Sanal dünya, hayatımıza yaygın biçimde girdiğinden beri, bizlerin de farklı şehirler veya ülkelerde insanlarla bir ilişkiye girme şansımız arttı. Peki, bu ilişkiler nasıl yürüyecek?

Kurallar
Kuralları her iki tarafın da kabul etmesi ve bu ilişkiye saygı duyması gerekir. İlk adım bu ilişkinin zor olacağını kabul etmektir.

Sık iletişim
İlişkiyi sürdürmeyi sağlayan en önemli etken, iletişimi güçlü tutmaktır. Mümkün olduğunca sık görüşmenin yolunu bulmalısınız. Bugünün dünyasında, internet ve cep telefonu iletişim dünyanın her köşesinde bulunabilir. Bu nedenle, uzun mesafeli aramalara çok para harcamak zorunda kalmadan de SMS mesajlaşma gibi sohbet e-posta, anında online gibi temel internet iletişim araçlarını kullanarak irtibatta kalmak mümkündür.

Fiziksel
Fiziksel olarak birbirinize dokunmak, hissetmek ilişkinin vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bu yüzden mümkün olan bütün zamanlarda, tatiller, hafta sonları ve değerlendirebileceğiniz tüm vakitlerde yüz yüze görüşmeyi deneyin. Yüz yüze görüşebilmek için bütün şartları zorlayın.

Savaş hali
Uzun mesafelerde kavgalar daha uzun sürer ve çiftler arasındaki savaş hali daha yoğun yaşanır çünkü umursamazlık göstermek daha kolaydır. Bu konuda dikkatli ve daha özenli davranmak gerekir. Kavgaları da kısa sürede sonuca bağlamanın yolu aranmalıdır.

Kurgulamak
Uzun mesafe ilişkilerinde görmediğiniz ve ispat edemediğiniz konularda varsayımlar üzerine hareket etmek, gereksiz kıskançlıklar yaratmak saçmadır. Biraz daha mantıklı düşünmeyi deneyin. Bilmediğiniz bir hayatın kontrolünü sağlayamazsınız, bunu kabul etmeden uzak mesafe ilişkilerini yürütmeniz pek mümkün olmaz.

Sürprizler yapın
Bazı sürprizler, ilişkiyi daha canlı ve renkli hale getirir. Sürpriz hediyeler yollamak veya sürpriz bir ziyaret, ilişkinize heyecan ve tutku katar.

Beklenti
Uzak mesafe ilişkilerinde büyük beklentiler içine girmeyin. Her şeyin iyi gideceğine inanın ancak abartılı hayaller kurmaktan ve büyük beklentiler içine girmekten kaçının. Zaten bu kuralı bütün ilişkileriniz için uygulayın.

Yaratıcı olun
Uzak mesafe ilişkilerinde şartlar zorlayıcı olabilir ancak yaratıcılığınızı kullanın. Örneğin aranızda uzun mesafeler varsa, ortada bir yer seçin ve orada buluşun. İkiniz için değişik anılar yaratır ve tutkunuzu pekiştirir.

Bunun için mevsimine göre farklı yerler seçebilirsiniz. Hem tanımadığınız bir şehrin veya ülkenin de keyfini yaşamış olursunuz. Aynı anda aynı filmi seyredin ve filmden sonra oturup fikir alışverişinde bulunun. İnternet ve kamera ne işe yarıyor?

Pembe Pudra
ADMINISTRATOR
Profil

Diğer Yazılarımız