TELSİZ ORTODONTİ

TELSİZ ORTODONTİ

Bilgisayar teknolojisi ile yurt dışında hazırlanan özel plastikten yapılmış plaklar son derece rahat ve görünmezdir. Düzeltilecek dişler diş hekimi tarafından hazırlanan plaklar ile yavaş yavaş uygun yerlerine hareket ettirilirler. Planlanan süreç tamamlanana kadar her iki haftada bir şeffaf diş plakları değiştirilmelidir. Telsiz ortodonti tedavisi, klasik tel tedavisinde oluşan diş eti ve yanak yaralanmalarına neden olmamaktadır.

Bilgisayar teknolojisi ile yurt dışında hazırlanan özel plastikten yapılmış plaklar son derece rahat ve görünmezdir. Düzeltilecek dişler diş hekimi tarafından hazırlanan plaklar ile yavaş yavaş uygun yerlerine hareket ettirilirler. Planlanan süreç tamamlanana kadar her iki haftada bir şeffaf diş plakları değiştirilmelidir.

Telsiz ortodonti tedavisi, klasik tel tedavisinde oluşan diş eti ve yanak yaralanmalarına neden olmamaktadır. Bu açıdan telsiz tedavi hastaya büyük rahatlık kazandırmaktadır. Özel plaklar yemek yerken ve diş fırçalarken de çıkarılabilmektedir. Ancak bu durumların dışında tedavinin başarılı olması için plak daima ağızda olmalıdır. Plakların günde 20-22 saat ağızda takılı kalması durumunda telsiz ortodonti tedavi süresi, klasik tel tedavisi ile benzerdir.

Telsiz ortodonti (invisalign) tedavisinin avantajları nelerdir?

• Gerektiği zaman hasta tarafından kolayca çıkartılabilmesidir.
• Fırçalama ve diş ipi kullanımı sırasında çıkarılabildiği için ağız içi hijyen daha iyi sağlanarak diş eti hastalıkları gelişmesini önlenebilir.
• Tedavi süresi boyunca yemek yerken herhangi bir kısıtlama yapılmasına gerek yoktur.
• Klasik diş tellerinde olduğu gibi ağız içerisinde yaralara yol açmaz.
• Şeffaf, gözükmez olması nedeni ile kozmetik avantaj sağlar.

Pembe Pudra
ADMINISTRATOR
Profil

Diğer Yazılarımız