Leke ve yara izlerine buzla gelen çözüm

Leke ve yara izlerine buzla gelen çözüm

En küçüğünün bile moralimizi bozmaya yettiği, psikolojimizi etkileyen, doğuştan ya da sonradan oluşan cilt lekelerine kesin çözüm buz mucizesinden geliyor. Medikal Estetik Uzmanı Suna Dinç’in uyguladığı Buz Terapisi ile güneş lekelerinden çillere, yanık lekelerinden sivilce izlerine kadar pek çok cilt sorunu tek seansta son buluyor. Yöntem jilet izleri, keloit, ameliyat izleri, hemanjiom gibi sorunlardan da

En küçüğünün bile moralimizi bozmaya yettiği, psikolojimizi etkileyen, doğuştan ya da sonradan oluşan cilt lekelerine kesin çözüm buz mucizesinden geliyor. Medikal Estetik Uzmanı Suna Dinç’in uyguladığı Buz Terapisi ile güneş lekelerinden çillere, yanık lekelerinden sivilce izlerine kadar pek çok cilt sorunu tek seansta son buluyor. Yöntem jilet izleri, keloit, ameliyat izleri, hemanjiom gibi sorunlardan da kısa sürede kurtulmayı sağlıyor.

Ice Therapy (Buz Terapisi) nedir?
Ice Therapy cihazı havadan aldığı oksijeni ve nemi cildin tanısına göre belirli soğukluğa ulaştırarak buz kristalleri elde eder. Buz kristalleri cilt altındaki kolajenleri aktif hale getirir, cildin alt tabakasını iyileştirir, üst tabakasının kuruyup dökülmesini, alttan yeni ve sağlıklı bir cilt gelmesini sağlar. Cilde kesinlikle herhangi bir zarar vermeden, her probleme göre farklı başlıklar ile cildi kristalizasyon yöntemi ile yeniler. Buz Terapisi sisteminin herhangi bir yan etkisi olmadığı gibi yaş sınırı da yoktur.

Hangi cilt sorunlarına uygulanır?
Güneş lekeleri ve çiller, ameliyat izleri ve keloit, jilet izleri, yaşlılık lekeleri, yanık izleri, et benleri ve siğiller, sivilce izleri, doğum lekeleri(hemanjiom), vücut çatlakları, vitiligo ve saçkıran hastalığı gibi cilt sorunlarına uygulanabilir.

Uygulama nasıl yapılır?
Uygulamaya başlamadan önce cilt yapısının tespiti için test yapılır. Testin sonucuna ve cilt yapısına göre dereceler seçilir. Çil, güneş lekeleri ve yaşlılık lekeleri ortalama 1 ile 3 seans arasında son bulurken; jilet izleri ameliyat izleri gibi daha derin cilt problemleri 3 ile 18 seans arasında sürmektedir. Buz Terapisi’nin seans aralıkları; cilt problemi yüzde ise haftada bir, vücutta ise iki haftada birdir.

Hangi bölgelerde uygulanabilir?
Başta yüz ve eller olmak üzere tüm vücuda hatta gözaltına bile uygulanabiliyor.

Uygulama sonrası kişi normal yaşantısına ne zaman döner?
Kişi normal yaşantısına hemen döner, hatta aynı gün banyo yapabilir.

Uygulama her mevsim yapılabilir mi?
Buz Terapisi sisteminde en iyi ve net sonucu alabilmek için yaz aylarında uygulama yapılmaz.

Hangi cilt sorunu ne kadarlık bir terapi sürecinden geçiyor?
Güneş lekeleri, çiller ve yaşlılık lekeleri
Cilt yüzeyine en yakın derinin en üst katmanı olan epidermiste yer alan güneş lekeleri, çiller ve yaşlılık lekeleri tek seansta sonuç verirken daha derin lekeler 1 ile 3 seans arası sürüyor.

Jilet izleri
Duygusal açıdan mutsuz ve ümitsiz hissedilen durumlarda, ailevi sorunlarda, ikili ilişkilerde, eğitim hayatında yaşanan problemler nedeniyle depresyon dönemlerindeki kişiler istemeden de olsa bir anlık hata sonucu kendilerine jilet ya da benzeri kesici aletlerle zarar verebilir. Buz Terapisi sistemi günümüzde jilet izlerinde kullanılan en iyi yöntemlerden birisidir. Seansların süresi izlerin derinliğine ve yoğunluğuna göre 3 ile 25 seans arasında değişebilir. İnce çizgiler ortalama 3 ile 7 seans arası sürerken, derin ve keloitleşmiş çizgiler 7 ile 25 seans arası sürüyor.

Akne ve sivilce izleri
Sivilce oluşumundan sonra kalan izler ve lekeler ciltteki problemin derinliğine göre ortalama 3 ile 7 seans arası sürüyor.

Vücut çatlakları
Vücut çatlaklarının hangi bölgede olduğunun önemi olmaksızın ortalama 3-18 seans arası Buz Terapisi uygulanır. Yırtık problemlerinde de tedavi süreci 28 seansa kadar sürebiliyor.

Ameliyat izleri ve keloit
Cildin alt katmanında dahi olsa özel bir uygulamayla buz kristalleri kötü skar dokusuna ulaşır. Alttaki doku yenilenerek üstteki dokunun kabuklanıp dökülmesini yeni ve sağlıklı bir cilt oluşmasını sağlar. Her seansta izlerdeki iyileşme süreci gözlemlenir. Ameliyat izi ve keloit probleminde Buz Terapisi sistemi ile net sonu alabilmek için ortalama 7-18 seans arası uygulama yapılmalıdır.

Hemanjiom
Hemajiomların yaklaşık %30’u doğumla birlikte ortaya çıkarken %70’lik kısım ise doğumdan sonraki ilk hafta ile dört haftalık süreç içinde görünür. Yüzeysel ve kırmızı renkli hemanjiom çeşidine yüzeysel, cildin daha derininde ve mavi renkli türüne derin hemanjiom denir. Aynı zamanda hemanjiomlar hareketli ve hareketsiz olarak ikiye ayrılır. Buz Terapisi sistemiyle hareketsiz hemanjiomlara 3 ile 20 seans arasında uygulama yapılır.

Vitiligo
Vitiligo deriye renk veren maddenin (pigment) kaybı nedeniyle, cildin beyazlaşması ile seyreden bir hastalıktır. Vitiligo vücudun herhangi bir yerinde aniden oluşabilir. En sık olarak yüz, dudak, el, kol, dirsek ve bacaklarda görülür. Buzlu terapi sisteminde vitiligolu olan bölgeye test amaçlı bir uygulama yapılır. Bir ay sonra cildin melanin hücrelerinin gelişimi gözlenir. Test sonucu olumlu olan Vitiligo problemlerinden ortalama 1 ile 3 seans arasında sonuç alınır.

Yanık izleri
Yanık sonrasında kalan izler çoğu kişiyi hem estetik hem psikolojik açıdan rahatsız etmekle birlikte iş, ilişki, eğitim hayatında problemler yaşamalarına neden olur. Yanık vakalarının tedavisi derinliklerine bağlı olarak gerçekleşir.

1. derece yanıklar: Hafif yanıklar olup derinin birinci katmanında, epidermis bölgesinde oluşur. Bu tip yanıklardan sonra oluşan izler ve lekeler Buz Terapisi sistemi ile ortalama 1 ile 7 seans arasında tedavi edilmektedir.

2. derece yanıklar: Derinin birinci katmanı (epidermis) ve ikinci katmanı (dermis) yanmıştır. Bu tip yanıklarda izlerinin yanı sıra genellikle keloit oluşması da görülür. 2.derece yanık izleri ve keloitler ise ortalama 3 ile 18 seans arasında Buz Terapisi sistemi uygulanır.

Pembe Pudra
ADMINISTRATOR
Profil

Diğer Yazılarımız