Koltukaltı kararması nasıl geçer

Koltukaltı kararması nasıl geçer

Ağda, epilasyon ve tıraş gibi yöntemlerle koltuk altı ve bikini bölgesinin temizliğini yapsanız da, geride kalan siyah lekeler canınızı sıkabilir. Bu kararmalar bıyık bölgesi çevresinde bile oluşabilir. Koltuk altı neden kararır? Bunun en önemli sebebi, koltuk altlarının havasız kalmasıdır. Diğer sebepleri ise, aşırı sıcak ağda yapılması, tıraş etmek ve cilde zarar veren deodorantların kullanılmasıdır. Güzellik

Ağda, epilasyon ve tıraş gibi yöntemlerle koltuk altı ve bikini bölgesinin temizliğini yapsanız da, geride kalan siyah lekeler canınızı sıkabilir. Bu kararmalar bıyık bölgesi çevresinde bile oluşabilir.

Koltuk altı neden kararır?

Bunun en önemli sebebi, koltuk altlarının havasız kalmasıdır. Diğer sebepleri ise, aşırı sıcak ağda yapılması, tıraş etmek ve cilde zarar veren deodorantların kullanılmasıdır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya, kararmalar için bitkisel iki adet kür öneriyor:

1. Kür
Malzemeler

– 1 tatlı kaşığı pirinç unu
– 1 yemek kaşığı yoğurt
– 1 tatlı kaşığı sirke

Hazırlanışı ve kullanımı

Tüm malzemeyi bir kasenin içinde iyice karıştırın, daha sonra karışımı koltuk altlarınıza uygulayın ve 15 dakika kadar bekleyin.

15 dakika sonra kürü ovarak çıkartın ve hafif sıcak su ile durulayın. Daha sonra limon suyu ile temizleyin. Daha çabuk etki etmesini istiyorsanız bebek pudrası kullanabilirsiniz.

2. Kür
Malzemeler

– 1 çay kaşığı vazelin
– 1 çay kaşığı elma suyu
– 1 çay kaşığı limon suyu

Hazırlanışı ve kullanımı

Malzemelerin tamamını karıştırdıktan sonra koltuk altına sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra sonra yıkayıp bebek pudrası sürün.

Pembe Pudra
ADMINISTRATOR
Profil

Diğer Yazılarımız