Hamileyim

Hamileyim

Henüz ilk haftadan itibaren görülen hamilelik belirtileri. Gebelik nasıl anlaşılır? Hiç test yapmadan hamile olmak anlaşılabilir mi? Hamilelik nasıl anlaşılır? Bir kadının gebe kalışını gösteren belirtiler 3 gruba ayrılır. Bu hamilelik belirtileri şu şekildedir: a) Şüpheli belirtiler, b) Olası Belirtiler, c) Kesin belirtiler, Bize gebelik teşhisinde yardımcı olan bu belirtilerin bir kısmı hiçbir test uygulamaksızın

Henüz ilk haftadan itibaren görülen hamilelik belirtileri.

Gebelik nasıl anlaşılır? Hiç test yapmadan hamile olmak anlaşılabilir mi? Hamilelik nasıl anlaşılır?

Bir kadının gebe kalışını gösteren belirtiler 3 gruba ayrılır. Bu hamilelik belirtileri şu şekildedir:

a) Şüpheli belirtiler,
b) Olası Belirtiler,
c) Kesin belirtiler,

Bize gebelik teşhisinde yardımcı olan bu belirtilerin bir kısmı hiçbir test uygulamaksızın kadının hissettiği belirtilerdir.
Bir kısmı, ise testler ve doktor tarafından saptanır. Şüpheli ve olası belirtiler dediğimiz belirtiler, hekime gebelik teşhisinde yardımcı olur, fakat bunlar yüzde yüz güvenilir işaretler olarak değerlendirilemezler. Çünkü gebelik dışı bazı klinik tablolar da bu belirtilerin bir veya birkaçını verebilir. Birkaç belirtiyi bir arada görmedikçe gebelik teşhisinde kesin konuşmamak, bir süre daha beklemek daha doğru bir davranıştır. Çünkü gerçeğe dayanmayan bir teşhis çoğu zaman kadında ruhsal gerilim ve çöküntü yaratabilir. Bu nedenle kadının, son adet kanaması tarihi dâhil, verdiği bilgiler ve Kadın Doğum Uzmanı’nın muayenesi diğer testlerle beraber değerlendirilmelidir. Erken gebeliklerin tanısı karın bölgesi fazla yağlı kimselerde ve muayenede kendini” sıkmadan rahat durmayan hastalarda oldukça güçtür.

Pembe Pudra
ADMINISTRATOR
Profil

Diğer Yazılarımız