Gözlüklere en uygun makyaj tarzları

Gözlüklere en uygun makyaj tarzları

Jackie O. Modeli Makyaj: Klasik tarzın modern versiyonu. Bu makyajda önemli olan yüzün sadece tek bir bölümünü vurgulamak, örneğin dudakları… Açık ton saçlarda mercan kırmızısı ruj ve kahverengi bir diva gözlüğü ideal. Koyu renk saçlılar ise kıpkırmızı bir ruj tercih etmeliler. Dudakları çerçevelemek kesinlikle out. Çünkü çerçeve makyajın daha sıradan ve zamansız görünmesine neden oluyor.

Jackie O. Modeli

Makyaj: Klasik tarzın modern versiyonu. Bu makyajda önemli olan yüzün sadece tek bir bölümünü vurgulamak, örneğin dudakları… Açık ton saçlarda mercan kırmızısı ruj ve kahverengi bir diva gözlüğü ideal. Koyu renk saçlılar ise kıpkırmızı bir ruj tercih etmeliler. Dudakları çerçevelemek kesinlikle out. Çünkü çerçeve makyajın daha sıradan ve zamansız görünmesine neden oluyor. Son nokta olarak dudak parlatıcısının üzerine biraz fuşya hiç fena olmaz. Vişne tonlarındaki allığı ise adeta transparan bir görüntü alana dek elmacık kemiklerinde iyice dağıtmak önemli.

Kelebek Modeli

Makyaj: Sıradışı 60’lar stili. Gözlük, yüzün hatlarını zaten ortaya çıkardığından makyajda belirgin kontürlerden uzak durmak gerekiyor. Dolayısıyla allığı ya çok az ya da hiç kullanmamak gerekiyor. Dudakları ise transparan bir gloss’la parlatmak yeterli. Gözler ise kedi makyajıyla öne çıkarılıyor. Gözün tamamı siyah bir göz kalemiyle çerçeveleniyor. Kalem gözün kıvrımlarından yukarıya doğru devam ettiriliyor. Daha sof bir alternatif ise üst kirpik diplerini vurgulamak. Kırmızı tırnaklar bu makyajla mükemmel bir kontrast oluşturuyor.

Pilot Modeli

Makyaj: Cool ve seksi. Bu gözlük modeli her yüze ve doğaldan şıka her tarza uygun. Transparan camlarda gözleri siyah göz kalemiyle ve antrasit renklerdeki farla güçlü bir şekilde vurgulayın. Dudakları ise hafif bir parlatıcı ile ortaya çıkarmak yeterli. Cildi yanaklar, şakaklar ve burun olmak üzere bronz bir pudrayla tazelerken, dudaklarda doğal görünüme alternatif olarak acı kahve ya da vişne renkleri seçenekler arasında.

Yüzü Kaplayan Model

Makyaj: Gözlükle göz alıcı bir etki yaratmak için göz makyajını tarz ama doğal görünümlü yumuşak geçişlerle bütünlemek gerekiyor. Koyu renklerin tercih edildiği göz makyaj, ekstrem kontürler oluşturmadan kaşların alt hizasına kadar yayılıyor. Koyu metalik tonlar ya da gri nüanslarında mat farlar kullanılıyor. Dudaklar gülkurusu tonlarında bir parlatıcıyla vurgulanıyor, dudak kaleminden kesinlikle kaçınmak gerekiyor. Bu arada, yüzü kaplayan bu tarz gözlük modellerini ince yüzler de tercih edebiliyor.

Pembe Pudra
ADMINISTRATOR
Profil

Diğer Yazılarımız