Gelincik Deseniyle Dekorasyonunuzda Fark Yaratın

Gelincik Deseniyle Dekorasyonunuzda Fark Yaratın

Gelincik çarpıcı rengi, basit hatları ve hem klasik hem de modern tarza kolayca uygulanması sayesinde tasarımcıların da gözde figürlerinden biridir. Doğada kırmızının yanı sıra beyaz, turuncu, sarı gibi farklı renkleri de görülür. Tasarımcılar ise diledikleri renkleri kullanarak birbirinden sıcak desenler ortaya çıkarabilirler. Gelincik desenli nevresim takımlarına sıkça rastlayabilirsiniz. Odanızın tarzına göre daha klasik ya da

Gelincik çarpıcı rengi, basit hatları ve hem klasik hem de modern tarza kolayca uygulanması sayesinde tasarımcıların da gözde figürlerinden biridir. Doğada kırmızının yanı sıra beyaz, turuncu, sarı gibi farklı renkleri de görülür. Tasarımcılar ise diledikleri renkleri kullanarak birbirinden sıcak desenler ortaya çıkarabilirler.

Gelincik desenli nevresim takımlarına sıkça rastlayabilirsiniz. Odanızın tarzına göre daha klasik ya da modern tarzda bir seçim yapmanız mümkün. Kırmızı yatak odasına yakışan renklerden biridir. Böyle bir yatak takımını kırmızı bir puf ya da abajurla tamamladığınızda oldukça iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Yine de az önce de söylediğimiz gibi eğer kırmızılı yatak örtülerinin odanıza uymayacağını düşünüyorsanız unutmayın ki mavi, mor, sarı gibi çeşitli renklerde gelincik deseni olan takımlar da üretiliyor.

Banyoda gelincik desenini kullanmak isterseniz pek çok seçeneğiniz var. İlk olarak duş perdesi ile çarpıcı bir etki yaratabilirsiniz. Dış perdesi kullanmıyorsanız banyo paspası, sabunluk takımları hatta fayans deseni seçerken bu narin çiçeklerin süslediği ürünleri tercih edebilirsiniz.

Evin farklı odalarında duvarlarınızı gelinciklerle süsleyebilirsiniz. Güzel bir tablo, fotoğraf, duvar kağıdı, sticker ya da duvar boyama yöntemlerinden birini kullanarak gelincikleri evinize taşımanız mümkün.

Tıpkı banyoda olduğu gibi mutfakta da bu deseni gönlünüzce kullanabileceğiniz pek çok yer mevcut. Mutfak eşyalarınız, mutfak perdeniz ya da mutfak halınız gelincik süslü olabilir.

Perde, yastık ya da abajurlar vurgu rengini kullanmak ya da farklı desenler denemek için uygun ürünlerdir. Ancak perde konusunda dikkatli olmanızı öneririm. İddialı bir deseni perdede kullandığınızda değişiklik yapmanın maliyeti epey yüksek olabilir.

Eğer çiçek deseninin evi fazla romantik bir havaya bürüyeceğinden korkuyorsanız basit çizgileri olan, az detaylı gelincik çizimlerinin daha modern ve sade görüneceğini aklınızda bulundurun.

Pembe Pudra
ADMINISTRATOR
Profil

Diğer Yazılarımız