Diş Eti Estetiği

Diş Eti Estetiği

Doğal, sağlıklı ve hoş görünümlü dişlerin vazgeçilmezi olarak diş eti sağlığı ve görselliği ön plana çıkmaktadır. Diş eti estetiği hangi durumlarda ve nasıl yapılır? Her diş için diş eti seviyesinin olması gereken standart bir yeri ve şekli vardır. Bu standart bozulduğunda ağız estetiği bozulmaktadır. Gülerken ya da konuşurken fazlaca gözüken diş etleri (gummy smile) tüm

Doğal, sağlıklı ve hoş görünümlü dişlerin vazgeçilmezi olarak diş eti sağlığı ve görselliği ön plana çıkmaktadır.

Diş eti estetiği hangi durumlarda ve nasıl yapılır?
Her diş için diş eti seviyesinin olması gereken standart bir yeri ve şekli vardır. Bu standart bozulduğunda ağız estetiği bozulmaktadır. Gülerken ya da konuşurken fazlaca gözüken diş etleri (gummy smile) tüm ağız görünümünü olumsuz etkileyecektir. Diş eti estetik sorunları geliştirilen yeni teknolojiler sayesinde tek seansta, kanamasız ve dikişsiz şekilde çözülebilmektedir.

 

Estetik (Işınlı) dolgu nedir?

Estetik (Işınlı) dolgu diş çürüğünün tedavisi amacıyla yapılabileceği gibi, bir dişin rengini, şeklini değiştirmek amacı ile de yapılabilir. Kullanılan dolgu malzemeleri tamamen diş rengindedirler. Dolgu işlemi yapılma aşamasında herhangi bir ağrı hissedilme. Eğer estetik amacıyla ön dişlere uygulanmış ise çok sert yiyecekler (buz, elma, kuruyemiş gibi) yerken dikkatli olunmalıdır. Estetik dolguların uygulanma süresi 15-45 dakika arasında değişmektedir, uygulanmasında her hangi bir yaş sınırı yoktur.

Pembe Pudra
ADMINISTRATOR
Profil

Diğer Yazılarımız