Bir erkeğin bir kadından asla duymak istemeyeceği sözler

Bir erkeğin bir kadından asla duymak istemeyeceği sözler

1- Düşünüyordum da… Eğer kadın \”Düşünüyordum da\” diye başlayan bir cümle kurarsa, ortada gerçekten ciddi bir durum var demektir. Size bir evlilik konusu açabilir ya da ayrılmaktan bahsedecek olabilir. Bunun başka versiyonları da vardır; \”Beni niçin seviyorsun?\” gibi… Bir kadın bu sözle konuya girerse, erkeğin kurtulabileceği ya da kendini haklı çıkarabileceği pek bir şey kalmaz.

1- Düşünüyordum da…

Eğer kadın \”Düşünüyordum da\” diye başlayan bir cümle kurarsa, ortada gerçekten ciddi bir durum var demektir. Size bir evlilik konusu açabilir ya da ayrılmaktan bahsedecek olabilir. Bunun başka versiyonları da vardır; \”Beni niçin seviyorsun?\” gibi… Bir kadın bu sözle konuya girerse, erkeğin kurtulabileceği ya da kendini haklı çıkarabileceği pek bir şey kalmaz. Önemli olan üste çıkmaktır ve kadın bunu her daim başarır.

2- Adam ol!

Bir erkek için erkekliğinin sorgulanması son derece kırıcıdır. Bir kadın erkeğe bu cümleyi sarf ettiğinde, karşılaşacağı her türlü sözlü saldırıya hazırlıklı olmalıdır.

3- Ailem seninle tanışmak istiyor.

Bunun anlamı, \”Artık ilişkimizde ciddi bir adım atmamızın zamanı geldi\”dir. Bunu birlikte çıktığınız bir yemekten dönerken onu eve çağırarak spontane hale getirebilecekken, gelecek planları konusunda onu endişelendirirsiniz. Kendi duyguları ve sizin sadakatiniz konusunda güvensizlikleri sürerken \”Ailemle tanışacaksın\” demeniz gerçekten korkutucu olur.

4- Başım ağrıyor

Bunun anlamı akşam hiçbir aksiyon olmayacağıdır. Bu sözü duymaktan gerçekten nefret ederler, ama karşılarındaki gerçekten yorgunsa ısrar etmekten vazgeçerler.

5- Ne düşünüyorsun?

En kilit sorudur. Gerçi bütün kadınlar, karşılarında boş boş bakan ve derin düşüncelere daldığı her halinden belli olan erkeklere ister istemez \”Ne düşünüyorsun\” diye soruverirler. Ancak bu hareket çok yanlıştır ve size karşı tüm sempatisini yitirmesine neden olabilecek kadar ağır sonuçlara yol açabilir.

6- Beni çekici buluyor musun?

Kendimiz ve dış görünüşümüzden rahatsız olduğumuz zaman bu soruyu hemen partnerimize sorarız. Amacımız \”Evet\” cevabını almaktır. Ancak bu karşı taraf için hiç de kolay olmayan bir soru… \”Evet\” dese \”Neden belli etmiyorsun\” diye karşılık verir, \”Hayır\” dese \”Kesin aldatıyor\” paranoyasına kapılırız çünkü… Eğer karşımızdakinin düşüncelerine saygı duyuyorsak, bu soruyu daha yumuşak şekilde sorabiliriz. Mesela \”Üstümdeki jean güzel mi?\”

7- Bende bir farklılık görüyor musun?

Dünyanın neresine giderseniz gidin kadınlar bu soruyu erkeklere sorarlar. Neden? Bizdeki hiçbir değişikliğin farkına varmazlar da ondan. Bu tarz şeyler onların ilgi alanında değildir. Özellikle saçınızı kestirdiğinizde fark etmemesi, ilerde de fark etmeyeceği anlamına gelmez. Biraz sabır…

8- Arkadaşım hamile (ya da nişanlandı)

Bir erkek için yeterince manidar… Çünkü eğer en yakın arkadaşınız hamileyse ya da nişanlandıysa sıra otomatik olarak size gelmiş demektir. Bu erkeğin huzurunu kaçıran bir durumdur. Haliyle partnerinizin bu cümleden hoşlanmasını gerektiren tek bir nokta bile yok.

9- Konuşmamız gerek…

Herkes bilir ki bu, ciddi dönüm noktalarından önce sarf edilen bir cümledir. Sizden ayrılacak mı yoksa başka bir sorunu mu dile getirecek, erkek, karşısındaki kadın konuşana kadar bunu anlayamaz. Gün içinde \”Seninle konuşmam gerek\” cümlesini duyan bir erkek, akşama kadar boncuk boncuk ter döker. Sizin böyle bir cümle kurmanıza fırsat vermemesini umut ediyoruz.

10- Eski sevgilim…

Kadınlar eski erkek arkadaşlarını konunun bir parçası yapmaktan özellikle kaçınırlar. Ancak bazen spontane olarak ağızdan bu sözcükler dökülebilir. Aman ha! Kimseyle yeni sevgilinizi kıyaslamayın.

Pembe Pudra
ADMINISTRATOR
Profil

Diğer Yazılarımız