Bebek Beslenmesi Ek Gıdalar

Bebek Beslenmesi Ek Gıdalar

Şayet anne sütü gelmiyor veya az geliyorsa doktorunuza danışarak 4 aylık dönem için mama kullanabilirsiniz. Bebekler 4 ayı geçtikten sonra sıvı gıdalar başta olmak üzere, diğer katı gıdalarda ezilerek yedirilebilir. Sebze çorbaları, meyve suları şeklinde başlayan bu ek gıda maddeleri, yoğurtlar, peynir, yumurta ve diğer besin maddeleri şeklinde 1 yaşına kadar azar azar verilebilir. Bebekler

Şayet anne sütü gelmiyor veya az geliyorsa doktorunuza danışarak 4 aylık dönem için mama kullanabilirsiniz.

Bebekler 4 ayı geçtikten sonra sıvı gıdalar başta olmak üzere, diğer katı gıdalarda ezilerek yedirilebilir. Sebze çorbaları, meyve suları şeklinde başlayan bu ek gıda maddeleri, yoğurtlar, peynir, yumurta ve diğer besin maddeleri şeklinde 1 yaşına kadar azar azar verilebilir.

Bebekler 1 yaşına geldiklerinde artık anne sütü istemeyeceklerdir. Zaten bu dönemden sonra bebeğiniz için anne sütü 2. plana düşmüştür. Bebeğiniz artık sizin beslendiğiniz bütün besinleri yiyebilecek duruma gelmiştir. Bu dönemden sonra anne sütünü yavaş yavaş kesebilirsiniz.

Bebeğiniz için günlük yemek tablosu oluşturmak ve alması gereken besinlerin kalorilerini hesaplayarak düzenli beslenip beslenmediklerini anlamak, gelişimleri açısından yararlı olacaktır. Siz de bebeğiniz için, doktorlarınıza da danışarak bir tablo oluşturun ve bu sistem içerisinde bebeğinizi besleyerek, sağlıklı bir birey olmasını sağlayın.

Pembe Pudra
ADMINISTRATOR
Profil

Diğer Yazılarımız