Bebeğiniz için doğal pişik kremi

Bebeğiniz için doğal pişik kremi

Bebeklerin cildi yetişkinlere göre daha hassastır. Süreceğiniz kremler, pudralar cildini tahriş edebilir. Bu yüzden krem ya da pudra alırken, seçtiğiniz ürünün içeriğine dikkat etmelisiniz. Eğer aklınızdan bebeğiniz için evde kendiniz pişik kremi yapmayı geçiriyorsanız, size bir önerimiz var. 1. Öneri Malzemeler Mısır nişastası Lavanta yağı Yapılışı: 1 kahve fincanı mısır nişastasıyla lavanta yağını blender’a koyun ve

Bebeklerin cildi yetişkinlere göre daha hassastır. Süreceğiniz kremler, pudralar cildini tahriş edebilir. Bu yüzden krem ya da pudra alırken, seçtiğiniz ürünün içeriğine dikkat etmelisiniz.

Eğer aklınızdan bebeğiniz için evde kendiniz pişik kremi yapmayı geçiriyorsanız, size bir önerimiz var.

1. Öneri

Malzemeler
Mısır nişastası
Lavanta yağı

Yapılışı: 1 kahve fincanı mısır nişastasıyla lavanta yağını blender’a koyun ve iyice karışmasını sağlayın. Bu karışımı kapağı delikli bir kavanoza koyun. Bebeğinizin pişik olan bölgelerine rahatlıkla kullanabilirsiniz.

2.Öneri

Malzemeler
Sızma zeytinyağı
Balmumu ya da petek bal
Lavanta yağı

Yapılışı: 1 bardak zeytinyağını, 35 gram balmumunu bir tencereye koyun ve ısıtın. 4-5 damla da lavanta yağı ekleyebilirsiniz. Balmumu yerine petek bal da kullanabilirsiniz. Balmumu eridiğinde bu karışımı hemen bir cam kavanoza koyun. Hazırladığınız kremi buzdolabında saklayabilirsiniz. Eğer sıvı olursa biraz daha balmumu ya da petek bal ekleyebilirsiniz.

Pembe Pudra
ADMINISTRATOR
Profil

Diğer Yazılarımız