Anne Sütü Bebek Beslenmesi

Anne Sütü Bebek Beslenmesi

Doğumdan sonra bebeğin ne kadar savunmasız durduğunu hepimiz biliriz. Daha vücudu gelişmemiştir, dış dinyadaki hastalıklara bağışıklık kazanmamıştır, midesi yemekleri sindiremez, su tüketemez vs. yani bebek doğduğu anda çalışmayan bir motor gibidir. İşte bu noktada nasıl tepki vereceği bilinmeyen bir beslenme yoluna gidilmektense ilk kontak için anne sütü ortaya konulur. Anne sütü ilk 4 ay bebek

Doğumdan sonra bebeğin ne kadar savunmasız durduğunu hepimiz biliriz. Daha vücudu gelişmemiştir, dış dinyadaki hastalıklara bağışıklık kazanmamıştır, midesi yemekleri sindiremez, su tüketemez vs. yani bebek doğduğu anda çalışmayan bir motor gibidir. İşte bu noktada nasıl tepki vereceği bilinmeyen bir beslenme yoluna gidilmektense ilk kontak için anne sütü ortaya konulur. Anne sütü ilk 4 ay bebek için tek besin kaynağıdır. Yemektir, sudur kısacası hayatını ikame ettirmek için her şeydir. Genelde ilk 4 ay sonunda ek gıdalara başlanılsa bile bir bebeğin sağlıklı bir birey olabilmesi için 2-3 Yaşına kadar Anne Sütü almasında fayda vardır. Bir anlamda Anne Sütü içerisinde bulunan enzimlerle, vitaminlerle, minerallerle ve daha birçok açıklanamayan özellikle bebeğin sağlıklı bir şekilde büyümesi için bulunmaz bir kaynaktır.
Anne sütü içerisinde bulunan ve bebeğe yarar sağlayan hiçbir şeyin yapay anlamda taklidi yapılamamıştır. İnek Sütü dahi anne sütünden çok farklıdır ve yeni doğan bebeklerde kullanılması yasaktır. Kısacası bebeğe hayat veren annenin sütü de bebeğe hayat vermek üzere hazırlanmış çok özel bir üründür.

Pembe Pudra
ADMINISTRATOR
Profil

Diğer Yazılarımız